Riwiera Adriatycka

Riwiera Adriatycka

Riwiera Adriatycka – magiczne wczasy na południu Włoch

Malownicza Riwiera Adriatycka rozciąga się m.in. na terenie południowo wschodnich Włoch, które przyciągają żądnych wrażeń turystów ciepłą wodą Morza Adriatyckiego o urzekającym lazurowym kolorze, słoneczną pogodą oraz klimatycznymi kurortami, wśród których do najpopularniejszych należą m.in.: Triest, Rimini oraz Lignano.

Sezon na Riwierze Adriatyckiej trwa od kwietnia do października. Dobrze rozwinięta baza noclegowa w popularnych miejscowościach wypoczynkowych oferuje podróżnym m.in. zakwaterowanie w prywatnych kwaterach i apartamentach. Plaże Riwiery są bardzo zróżnicowane. W pobliżu Triestu znajduje się wiele malowniczych skał, natomiast na południu zlokalizowane są spokojne kąpieliska. Wybrzeże gwarantuje również doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych.

Wakacje na Riwierze Adriatyckiej warto zacząć od zwiedzenia uroczego miasteczka Triest, które zachwyca m.in. Zamkiem Miramare, położonym nad samym urwiskiem. Twierdza została wzniesiona przez Habsburgów. Do najważniejszych atrakcji Triestu zalicza się także: żydowską synagogę, kościół serbsko-ortodoksyjny S. Spiridione oraz kościół greckokatolicki S. Nicolo. Spacerując po mieście, warto także wybrać się na tętniący życiem plac Piazza Unita d’Italia, otoczony przez piękne neoklasycystyczne pałace.

Atrakcje Rimini

Kolejną miejscowością, przyciągającą turystów spragnionych relaksu w zapierającym dech w piersiach otoczeniu, jest Rimini. W centrum miasteczka zlokalizowane są cztery godne uwagi zabytki: łuk tryumfalny Arco d’Augusto wzniesiony na cześć cezara Augusta w 27 r. p.n.e.; pochodząca z XV w. świątynia Tempio Malatestiano; miejska twierdza Castello Malatestiano oraz antyczny most Ponte di Tiberio, którego budowa zakończyła się w 21 r. n.e. Rimini posiada długą, szeroką i piaszczystą plażę. Osoby marzące o zastrzyku adrenaliny, podczas pobytu w Rimini, mają okazję przejechać się słynną karuzelą widokową, z której roztacza się zapierający dech w piersiach widok na okolicę. Miłośnicy życia nocnego znajdą tu natomiast wiele klubów i dyskotek oferujących huczną zabawę do białego rana.

Spędzając urlop na Riwierze Adriatyckiej warto również zawitać do popularnej miejscowości Lignano, gdzie na wczasowiczów czeka moc wrażeń i niezapomnianych atrakcji. Miasteczko posiada kilometry piaszczystych plaż, hotele o zróżnicowanym standardzie, deptak, molo, a także ekskluzywną dzielnicę willową. Na spragnionych rozrywki czekają tu liczne kluby, bary oraz dyskoteki. Rodziny z dziećmi mogą zaś spędzić wolny czas w parkach rozrywki lub oferującym liczne atrakcje aquaparku ,,Aquasplash”.

Słońce, kilometry piaszczystych plaż, malownicza linia brzegowa oraz klimatyczne i pełne uroku kurorty turystyczne włoskiej Riwiery Adriatyckiej zapewnią każdemu turyście urlop pełen relaksu i wrażeń. Wakacje na południu malowniczych Włoch przeniosą w świat z innego wymiaru.