Włochy mniej znane

Procida

Włochy to świetny kierunek na wakacje dla odkrywców

Włochy to niewątpliwie magiczne miejsce, które zaprasza zapachami, słońcem i charakterystyczną atmosferą relaksu. Cieszenie się życiem nabiera tu nowej jakości, zwłaszcza jeśli na wakacje wybiera się miejsca mniej znane, takie w których nie trzeba obawiać się tłumu turystów, a ich nazwa wywołuje jakiś dreszczyk tajemnicy. Wtedy można nie tylko inaczej poznać kolejne twarze tego kraju, ale i rzeczywiście pozwolić sobie na głęboki odpoczynek.

Jednym z niezwykle urokliwych miejsc we Włoszech, a jednocześnie mniej znanych jest niewątpliwie Procida. To miasteczko nad morzem, które można odnaleźć na najmniejszej z Wysp Flegrejskich. Co ciekawe znajduje się ono całkiem niedaleko słynnego Neapolu. Dzięki temu odwiedzając znane miasto można także pojechać nieco dalej, by odkryć uroki nowego zakątka świata.

Rajskie plaże natomiast, z zatokami i widokami, które na zawsze pozostają w pamięci, czekają na „Wybrzeżu Bogów”, czyli Costa degli Dei. Tam też można oszukać Tropeę, miasto magiczne i perła całej okolicy, jak również plażę Paradiso del Sub ulokowaną w Zambronę i należącą do najbardziej urokliwych w całych Włoszech.

Na Sycylii, a bardziej konkretniej na jej zachodnim wybrzeżu, czeka zaś miasto portowe - Trapani. To przede wszystkim zakątek, z którego można odwiedzić pobliskie Wyspy Egadzkie, a także miasto na wzgórzu - Ericę, choć samo w sobie też posiada ogromny urok i piękno.

Trapani

Co jeszcze warto zobaczyć we Włoszech?

Będąc w Toskanii na ciekawskich turystów czeka region Matemmy. Niezbyt znany, lecz za to jaki niesamowity! Czaruje tu przede wszystkim dzikość i naturalność, jak również miasteczko zwane „małą Jerozolimą”, czyli Pitigliano. Tam też znajdują się gorące źródła Saturni, w których warto wziąć kąpiel.

Jeśli chodzi o tereny górskie to tutaj także Włochy potrafią zachwycić. Jednym z najbardziej uroczych miasteczek, które można odnaleźć w Apeninach, jest niewątpliwie Brisighella. Czas zatrzymał się tam, co można odczuć zwiedzając chociażby XIV-wieczny zamek, czy spacerując bo brukowanych uliczkach.

Jak widać Włochy to nie tylko słynne metropolia czy oblegane plaże lub ośrodki narciarskie. To także malutkie, czasem niezbyt znane miasteczka i ciekawe historie. To kameralne zakątki, które zapraszają turystów o każdej porze roku, a jednocześnie tyle możliwości, że chce się tu nieustannie wracać, by odkrywać coś nowego. Warto dać się ponieść miejscom, których nie ma w przewodnikach i na własną rękę poszukiwać nowych zakątków. Ogrom wrażeń gwarantowany.