Kalabria

Kalabria

Kalabria to idealne miejsce odpoczynek i zwiedzanie

Kalabria znajduje się na południu Włoch, sąsiaduje z regionem Basilicata, a przez Cieśninę Mesyńską z Sycylią. Rejon ten znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego z ciepłymi i suchymi latami oraz łagodnymi zimami. Tutaj, tak jaki i w innych regionach Włoch latem panują dość wysokie temperatury, idealne na wypoczynku na plaży czy żeglowania. Natomiast miesiące jesienne czy zimowe są zdecydowanie lepszym pomysłem dla turystów preferujących czynny wypoczynek i chętnych na zwiedzanie Włoch.

Kalabria pomimo swojego niewątpliwego uroku nie jest tak popularna na wakacje wśród turystów, o czym świadczy miano jakim się ją określa, czyli "terra da scoprire", co oznacza ziemię do odkrycia.

Ta Włoska miejscowość nadal może poszczycić się przepięknymi plażami z kryształowo czystą wodą, do tego dodamy brak tłumu wczasowiczów i już w naszych oczach Kalabria staje się miejscem idealnym na wakacyjny urlop we Włoszech.

Do Kalabrii warto pojechać nie tylko ze względu na piękne plaże, ale również znakomite zabytki. Zwiedzanie warto zacząć od średniowiecznego miasta Tropea, które zostało wybudowane na stromym klifie, a u jego stóp rozciąga się piękna plaża. To Włoskie miasto charakteryzuje się ścisła zabudową, kamieniczki sprawiają wrażenie jakby były ściśnięte ze sobą. Wędrówka uliczkami starego miasta Kalabrii pozwala chociaż na chwilę cofnąć się w czasie i poczuć klimat średniowiecznych Włoch. Jedną z większych atrakcji w tym miejscu jest liczący około 1000 lat kościół Santa Maria Dell'Isola.

Dla amatorów czynnego wypoczynku doskonałym pomysłem we Włoszech będzie wyprawa w Góry Sila, których szczyty mają od 1500 do 2000 m. Można po nich wędrować ścieżkami wśród otoczenia lasów. Góry znajdują się na terenie Parku Narodowego Kalabria, na którego zwiedzanie również warto poświęcić dzień czy dwa. Oprócz pięknej przyrody na terenie parku można podziwiać drewniane domki, a także pustelnie założoną przez Św. Joachima di Fiore.

Drugim takim ciekawym miejscem w Kalabrii jest Park Narodowy Aspromonte, który znajduje się w południowej części Apeninów. Co ciekawe cieszy się ona dużą popularnością zarówno latem jak i zimą, a to za sprawą znajdującej się tu doskonale wyposażonej stacji narciarskiej.

Najwyższym szczytem Aspromonte jest Montalto, które jest celem wędrówek wielu turystów, a to za sprawą stojącego na szczycie posągu Chrystusa.

Niezwykłym przeżyciem na wakacjach w tym miejscu będzie wyprawa do niewielkiego, włoskiego miasteczka Diamante, które zyskało sławę w latach osiemdziesiątych XX wieku za sprawą Naniego Razzetti. Ten mediolański malarz zaprosił ponad osiemdziesięciu malarzy z całego świata, których zadaniem było tworzenie na ścianach domów mieszkańców Diamante. W ciągu kilku tygodni powstały przepiękne murale, które można podziwiać do dziś. Niestety nie są one poddawane restauracji i wiele z nich straciło swoją świetność, a miasto nie ma funduszy na ich odnowienie.